5 lutego „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”

    Nasza szkoła jak co roku włączyła się w ogólnopolską akcję DBI. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić 5 lutego. Odbędą się spotkania z pedagogami szkolnymi oraz z policjantem, podczas których będziemy uświadamiać naszych uczniów jak bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu. We wszystkich klasach przeprowadzimy lekcje wychowawcze na ten temat oraz chętni uczniowie będą brać udział w różnego rodzaju konkursach
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
DBI 2019 2 pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

bezpieczny_internetObowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo