Kajetan wicemistrzem Śląska!!!

W dniach 14-15.12.2017 na pływalni Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów 12-letnich w pływaniu, w których wystartowało 240 zawodników z 34 klubów całego województwa. Wspaniale zakończyli sezon nasi pływacy uczniowie klas 6a i 7a zawodnicy KS Górnik Radlin, którzy wrócili z zawodów z 5 medalami, a przy odrobinie szczęścia dorobek medalowy mógł być znacząco powiększony!
Tytuł wicemistrza Śląska, w konkurencji 200m stylem zmiennym, zdobył Kajetan Wawrzyniak, który wywalczył jeszcze brązowy medal na 200m stylem klasycznym. Brązowy medal zdobyła również Julia Jajko w konkurencji 100m stylem klasycznym. Rewelacyjnie zaprezentowały się sztafety dziewcząt, które wywalczyły srebrny medal w konkurencji 4x100m stylem zmiennym, a sztafetę 4x100m stylem dowolnym zakończyły na 3 miejscu. O wielkim pechu mogą mówić chłopcy, którzy w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, po wspaniałej walce, przegrali brązowy medal zaledwie o 1.3 sekundy.
Cieszą wysokie lokaty, ale przede wszystkim duża progresja wynikowa uzyskana przez wszystkich zawodników!
Trenerami zawodników są: Danuta Gerlich oraz Tomasz Buchta.