Konkurs „Mistrz pięknego czytania” dla siódmoklasistów rozstrzygnięty

W dniu dzisiejszym w naszej szkole siódmoklasiści z radlińskich szkół stanęli w szranki o tytuł najpiękniej czytającego ucznia. Celem tego konkursu jest uwrażliwianie uczniów na piękno słowa pisanego, zachęcenie do częstego sięgania po książkę, rozwijanie zdolności pięknego czytania ze zwróceniem uwagi na płynność, wyrazistość, tempo i intonację oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w spokojnej, miłej atmosferze. Konkurs jak zawsze składał się z dwóch części. Pierwsza to głośne czytanie przez uczniów prozy, druga – poezji. W konkursie wykorzystano fragmenty książki Barbary Ciwoniuk „Ania” oraz wiersze ze zbioru „Kwiaty ojczystej ziemi”. Wszyscy uczestnicy konkursu czytali bardzo ładnie. Mieli dobrze opanowaną technikę czytania. Zawodników oceniało bardzo wymagające jury. Jurorki zwracały uwagę nawet na drobne potknięcia.
Mistrzem pięknego czytania, spośród radlińskich siódmoklasistów, została Emilia Werner – reprezentantka SP nr 3. Na drugiej pozycji uplasowała się również reprezentantka SP nr 3 – Sonia Szindler. Trzecie miejsce zdobył Dominik Szendzielorz reprezentant SP nr 4. Naszą szkołę reprezentowali: Helena Latosińska z 7c oraz Jakub Odrzygóźdź z 7a.
Wszystkim należą się gratulacje!


biblioteka, konkursy, klasy7Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo