Szpadziści w Mikołowie

W weekend 17,18.03.2018 r. odbyły się Ogólnopolskie Turnieje Szermiercze w Mikołowie. W sobotę dla starszych kategorii wiekowych tj.: junior młodszy i młodzik był to XVI Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Mikołowa, natomiast w niedzielę dla młodszych zawodników tj. kat. dzieci i zuchy odbył się X Ogólnopolski Turniej Małego Rycerza o Puchar Dyrektora MOSiR.

Wśród starszych kategorii w szpadzie chłopców Jakub Kurek (młodzik, uczeń klasy IIA) zajął III miejsce oraz Sebastian Mandrysz (junior młodszy, uczeń klasy IIIA) zajął V miejsce. Natomiast w szpadzie dziewcząt  uczennica klasy IIC Marta Krause (junior młodszy) zajęła V miejsce.

W kategorii dzieci w szpadzie chłopców Tymoteusz Huwer (uczeń klasy 4d) zajął III miejsce oraz  w szpadzie dziewcząt Laura Misiak (uczennica klasy 4d) zajęła VII miejsce.